Kazıma Etiket | Pantograf Etiket | Lazer Etiket | Aluminyum Etiket | Pano Etiketi | Leksan Etiket
Neden Metal Etiket?

Metal etiket ürünün dış görünüşünde markayı temsil eden reklamcılık ürünlerindendir. Ticaret sektöründe rekabetin sürekli olarak sıcak kalması sebebi ile bu ürünler her zaman kullanıcıların zihinlerinde yer edinmelidir. Metal etiket sağlamlık ve kullanılabilirlik açısından bu etkiyi kullanıcılar üzerinde sağlıyor.

Ürünün kalitesinin bozulmamasına rağmen etikette oluşan herhangi bir deformasyon marka değerini yıpratır; bu nedenle metal etiket dayanıklılığını uzun süre koruduğu için özellikle tercih edilir.
Ürünün özellikleri, üreten firma bilgileri, üretim yılı ve varsa seri numarası gibi birçok ayrıntıyı kullanıcıya ileten metal etiket ürüne göre farklı boyut ve kalıplarda üretilebilir. Etiketleme konusunda ortaya çıkan farklı seçenekler ürünün üretilme şekli ve kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterir.

Reklamcılık alanının genelinde asla tek düze çalışılmaz. Metal etiketlerde de marka sahibinin isteğine göre renk düzenlemesi özel olarak yapılabilir. Dilerse birden fazla renk farklı kombinasyonlarda kullanılarak ürüne uyum sağlanır. Ürüne eklenmesi sırasında çift taraflı bant ya da perçin kullanılır.

Metal etiket ürünün hayat seyri boyunca markanızı ilk gün olduğu gibi koruyan bir reklam ürünüdür

Metal Etiket Özellikleri

* Üretim aşaması ve montajı zaman almaz kolaydır.
* Farklı boyutlarda ve farklı renk kombinasyonlarında üretilebilirler.
* Hava koşullarına dayanıklıdırlar.
* Uzun süre dayanıklılıklarını koruyabilirler.
* Isıya karşı dirençlidir. Hemen bozulmaz.
* Üzerine firma bilgileri, üretim seri no gibi bilgiler yazılabilir.
* Kırılganlığı diğer etiketlere göre daha azdır.
* Reklam alanında prestij kazanmak için en ideal etiket seçimidir.
* Gerektiğinde kabartmalı olarak da üretilebilir.

Metal etiket ticaret konusunda sizlere otomatik bir reklam stratejisi sunar. Ürününüzün kalitesini gösterecek olan etiketleme sizlere daha fazla tüketici kazandıracaktır. Metal etiketletme sayesinde marka bilinirliğiniz  ve piyasa üzerindeki etkileriniz artacaktır. Sektöre bakıldığında en fazla kullanılan etiketleme yöntemi olan metal etiketleme sizlere en uygun etiketleme yöntemi olacaktır.

Metal alaşımdır. Bu etiket grubunda yer alan etiketler, alüminyum malzemeye , Özel kalıp ile şekil verilme sonucu form alır. Bu işlem sonrasında malzemeyi etikete ,logoya çevirmek için gerekli baskı ve koruyucu önlem uygulamaları yapılır. Bu işlemler Alüminyum etiketlerin dış ortamlarda da kullanım süresini ve mukametini arttırır.

2091

Renkli Alüminyum Etiket

2649

Alüminyum Metal Etiket

2650

Paslanmaz Çelik Etiket

2651

Yüksek Mikron Alüminyum – Serigrafi Baskı

EN ÇOK TERCİH EDİLEN SERİGRAFİ BASKILI METAL ETİKETLER

Markanın görselliğini artırmakla kalmayarak akılda kalıcılığını sağlamakta ve ve ürünün piyasada ki tanıtımı ile ilgili ciddi anlamada bir anlam katmaktadır. Metal etiketin kullanıldığı alanlardan bahsetmek gerekirse eğer, otomotiv sektörü, reklam sektörü, mobilya sektörü bunlardan birkaç tanesidir. Metal etiketinde birkaç çeşidi bulunmaktadır.

ELOKSALLI ALÜMİNYUM ETİKET : Renkli bir etiket talep ediliyorsa eğer boya tutma kapasitesinin yüksekliği sebebi ile ilk tercih edilen etikettir. Ayrıca oksitlenme oranında son derece düşüktür.

YÜKSEK MİCRONLU ALÜMİNYUM ETİKET :  Hava koşullarından ıslaklıktan en az etkilenen etiket türüdür. Kimyasal makine kullanımı olan sektörlerde öncelikle kullanılmaktadır. .

PASLANMAZ ETİKET : Diğer etiket türlerinde olduğu gibi yüksek oranda sıcaklığı, dış hava koşullarına ve suya son derece dayanıklıdır. Nem oranı yüksek rutubetli ortamlar da paslanmaz olması dolayısıyla kullanımı çok elverişlidir. Paslanmaz etiket, ürününün ömrü süresince herhangi bir çürümeye ya da yıpranmaya maruz kalmayacağından üretici firma tarafından rahatlıkla tercih edebilir.