Kazıma Etiket | Pantograf Etiket | Lazer Etiket | Aluminyum Etiket | Pano Etiketi | Leksan Etiket
Leksan etiket PVC üzeri baskılı bir etikettir. Baskı, malzeme ve yapıştırıcı arasında kaldığı için her türlü silmede baskının çıkma şansı yoktur
ve çok uzun ömürlüdür. Genellikle elektronik sektöründe, makinelerda (makinenın sıcak olmasından etiket etkilenmez) fırınlarda, vs. yerlerde kullanılır.

Leksan etiket Özel PVC malzemeye özel baskı tekniği uygulanır. İstenilen renk ve şekilde çalışma yapılabilir. Baskı malzemeyle yapıştırıcı arasında kaldığından yani dışa bakan kısımda PVC olduğundan hiçbir silinmede baskının çıkma şansı yoktur. Bu sayede uzun ömürlü ve kullanışlı bir ürün ortaya çıkar. Genelde elektronik sektöründe kullanılsa da her türlü alanda kullanılabilir.

0,15 mm’ den 1,5mm’ye kadar kalınlığı olan Leksan Etiketlerin en önemli özelliği baskının arka yüzeyde olmasından dolayı ön taraftan baskı ve boyanın kazınamaması ve çıkmamasıdır.

2565
2569
2568
2566

Neden Leksan Etiket?

Leksan etiket tercih etmeniz için bunları değerlendirebilirsiniz;

  • Tersten baskı yapıldığı için baskı deformasyon ihtimali neredeyse imkansızdır.
  • Genellikle serigrafi baskı yapılır fakat bazı durumlarda UV Baskı yöntemi de tercih edilebilir.
  • 100 C ‘e kadar malzeme dayanıklığı test edilmiştir.
  • Dış ortamda kullanılabilir. Doğrudan güneş ışığı haricinde doğal hava şartlarından etkilenmez.
  • Baskının kararma ve solma ihtimali düşüktür.
  • Kontrol panellerinde estetik bir görünüm oluşturur.
  • Kazıma etiket , Alüminyum Etiket, Metal Etiket ve Lazer etiketlere göre daha ekonomiktir.

Leksan etiket Kendinden yapışkanlı değillerdir. Bu yüzden arkasına baskı sonrası yapışkan kaplanarak etiket tamamlanır. Yapışkanın tutunma mukavemeti çok yüksektir. Kullanım alanı çok geniştir. 100 C sıcaklığa dayanabilir. Su ve hava şartlarından etkilenmez.

Oldukça yaygın bir kullanım alanına sahip olan ve çok amaçlı kullanılan bu ürün çeşidinin de imalatını tıpkı diğer ürünlerimizde olduğu gibi birinci sınıf teknikler ile yapan, son sistem teknolojilerle üretilen modern makineler eşliğinde kaliteli boya ve pvc malzemelerinden imal edilen leksan etiketler, serigraf baskı tekniği ile yapılan, baskı iç yüzeyde kaldığı için kolay kolaya deformesyona uğrayıp bozulmayan bir özelliğe sahiptir.

İstenilen alanlarda kullanılmak üzere çeşitli boyut ve ebatlarda imalatını gerçekleştirdiğimiz bu ürünler içeride ve dış mekanlarda kullanıma uygundur. Estetik görünüşü açısından en güzel etiket cinsidir. İç ve dış mekanlarda kullanılabilir. En büyük özelliği tersten baskı yapılmasıdır bu yüzden boyasında solma yada kararma olmaz. Malzeme dokunmaya karşı duyarlı olduğundan tersten baskı yapılarak baskı yüzeyi ile temas olmayacağından herhangi bir sorunla karşılaşılmaz. Işıklı tabelalar yüzeylerde kullanılabilir. Farklı boya kullanılarak arkadan verilen ışıkla geçirgenlik sağlar.

Bu etiket cinsi özellikleri makine, elektronik otomasyonlarında yaygın olarak kullanılır, istenilen yere arkasından ışık geçirdiği için ekran ve istenilen yere Gofre (kabartma) yapılarak tuşların kullanımı sağlanır. Bütün endüstriyel ölçü ve kontrol alanlarında kullanılır. (Sayıcı, Termostat, Devir hız ölçerler, Zaman röleleri, Sensor).